Ján Dojčanský - Chemické inžinierstvo 2

Chemické inžinierstvo 2

Ján Dojčanský

ISBN: 8096706489
Vydavateľstvo: Malé Centrum
Rok vydania: 2000
Väzba: paperback
Kategória: textbook
Počet strán: 383
Dostupnosť: Na objednávku

Pôvodná cena: 0,00 €
Cena: Na vyžiadanie

VYPREDANÉ

Nárok na dopravu zdarma
Pridať do wishlistu
Späť Tlačiť Pošli dopyt
Kniha je vysokoškolskou príručkou určenou poslucháčom vysokých škôl s chemickým zameraním.

Dobre môže poslúžiť tiež v doktorandskom štúdiu i odborným pracovníkom v praxí.

Je dielom skúsených autorov s bohatou vysokoškolskou pedagogickou praxou: Doc. Ing. Jána Dojčanského, CSc. a Doc. Ing. Jaroslava Longauera, PhD., ktorí sa dlhodobo podieľajú na výučbe Chemického inžinierstva na Katedre chemického a biochemického inžinierstva CHTF STU v Bratislave.

Obsah knihy je koncipovaný na báze schválených súčasných osnov výučby predmetu Chemické inžinierstvo II, prednášaného všetkým poslucháčom Chemickotechnologickej fakulty STU v Bratislave ako základný predmet v letnom semestri tretieho ročníka.

Hlavným zameraním knihy je výklad princípov procesov fyzikálnej a fyzikálno-chemickej povahy súvisiacich s priemyselnou realizáciou chemickej a potravinárskej výroby. Zdôrazňujú sa najmä základy teórie prestupu látky a difúznych separačných procesov. Prvá kapitola sa venuje zákonitostiam ustáleného i neustáleného prestupu látky v plynnej a v kvapaInej fáze jednotlivo, ako aj prestupu látky cez medzifázové rozhranie. V ďalších ôsmich kapitolách sa posudzujú v praxi najčastejšie používané difúzne separačnéprocesy pri oddeľovaní zložiek z plynných, kvapaIných a tuhých zmesí.


Pozri tiež
« »