Informácie pre študentov

Táto časť je venovaná všetkým študentom, ktorí sa chcú dozvedieť užitočné informácie o vzdelávacích materiáloch.
 
Bude nám potešením, ak sa stanete našimi priateľmi a spoločnými silami vytvoríme také prostredie, ktoré Vám pomôže prehĺbiť Vaše vedomosti a uľahčiť Vaše štúdium. Sme skúsený tím, ktorý neustále hľadá nové možnosti na zlepšenie našich služieb, preto ak máte zaujímavé nápady alebo myšlienky, podeľte sa o nich s nami.
 

Vzdelávacie materiály

Poskytujeme široké spektrum vzdelávacích materiálov z niekoľkých stoviek odborných vydavateľstiev na svete. Momentálne máme na sklade viac ako 14 000 zahraničných kníh, z ktorých veľký podiel tvoria aj učebnice v rôznych tematických oblastiach.
 
Najvýznamnejšími predstaviteľmi vo vydávaní učebnicovej literatúry, ktorá sa bežne používa na svetových univerzitách sú Cengage Learning, Pearson Education, Cambridge University Press, Oxford University Press, Wiley, Taylor & Francis, McGraw-Hill, Springer, ale aj ďalšie. Väčšina študentských materiálov je robená tak, aby sa s nimi dalo ľahko pracovať. Mnohé obsahujú CD alebo online prístup k zaujímavým doplnkom prostredníctvom stierateľného kódu, ktorý sa zvyčajne nachádza vo vnútri knihy na prvých stranách. Takéto učebnice sú zvyčajne najlepšie práve vďaka tomu, že sa dostanete k animáciám, videám, obrázkom, grafom alebo k cvičeniam a odpovediam na určité problémy, čo Vám pomôže ľahšie pochopiť daný predmet alebo tému.     
 
Môžeme Vám odporučiť tie najlepšie zdroje v záujmových oblastiach a Vy môžete posúdiť, ktoré z nich najviac vyhovujú Vašim predstavám. Pokiaľ sa vyberiete individuálnou cestou hľadania vhodných materiálov navštívte našu sekciu “Vydavateľstvá” v hlavnom menu, kde si môžete nájsť to správne vydavateľstvo, ktoré vydáva literatúru, ktorú presne potrebujete.
 
Momentálne pracujeme aj na platforme individuálneho predaja elektronických kníh a e-textov, o ktorej Vás budeme v tejto časti neskôr informovať. Sme však stále zástancami štandardnej tlačenej knihy, ktorú môžeme pevne držať v rukách a naviac cítiť aj vôňu jej strán.
 

Flexibilné ceny

Vaše požiadavky prispôsobíme Vašim možnostiam, aby ste získali taký materiál a v takom formáte, ktorý bude cenovo najústretovejší.
 

Profesionálny program

Pripravili sme špeciálny program šitý na mieru pre Vás a Vaše potreby, ktorý obsahuje mnoho užitočných aktivít a k ničomu Vás zároveň nezaväzuje. Ide o celkom jedinečný balíček výhod a podporných informácií, ktoré Vám uľahčia cestu k tým veciam, na ktoré bežne nemáte toľko času a ktoré sú pri Vašom štúdiu nesmierne dôležité. Nejde o štandardný “masovo používaný” systém výhod vo forme zbierania nejakých bodov a ich následného uplatňovania v podobe zliav a darčekov. Ak sa chcete dozvedieť, čo ten náš profesionálny program obsahuje a ako to vlastne funguje, napíšte nám na janka@malecentrum.sk alebo zavolajte na telefónne číslo 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Ako odporučiť vynikajúcu učebnicu svojmu vyučujúcemu?

Uvažujete nad tým, že by ste chceli odporučiť nejakú zaujímavú učebnicu, ktorá by mohla byť perfektným výukovým materiálom pre Vášho učiteľa v rámci kurzu/predmetu, ktorý navštevujete? Alebo si myslíte, že ten materiál, ktorý ste našli by skutočne značnou mierou ešte obohatil Vaše prednášky? Vaše odporúčanie môžeme vyučujúcemu tlmočiť s tým, že môže zvážiť jej zaradenie do odporúčanej literatúry a Vy tak získate všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú a navyše získate vybraný titul so špeciálnou zľavou. Ak ste zanieteným a iniciatívnym študentom a máte takúto odvážnu myšlieku, neváhajte nám napísať s Vašou požiadavkou na janka@malecentrum.sk, kde uvediete základné informácie o titule (ISBN, autor, názov, rok, vydavateľstvo) a meno Vášho učiteľa, pracovisko a e-mail.
 

Ako odporučiť zaujímavú knihu do knižnice, ktorú navštevujem?

Pokiaľ ste našli perfektnú knihu, ktorú by ste si chceli prečítať alebo z ktorej by ste chceli študovať a nemáte dostatok finančných prostriedkov, aby ste si ju pre seba zakúpili, neváhajte nám napísať s Vašou požiadavkou na janka@malecentrum.sk, kde uvediete základné informácie o titule (ISBN, autor, názov, rok, vydavateľstvo) a názov knižnice, ktorú navštevujete a my sa pokúsime o to, aby ju Vaša knižnica zakúpila v rámci akvizície knižného fondu.
 

Študenti so sociálnym alebo prospechovým štipendiom

Pomáhame a oceňujeme všetkých študentov, ktorí získali sociálne alebo prospechové štipendium. Pre bližšie informácie nás kontaktujte na janka@malecentrum.sk alebo zavolajte na telefónne číslo 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Odborné prednášky

Počas roka organizujeme viaceré zaujímavé eventy, ktoré sa nesú v duchu odborných tém a popularizácie vydavateľstiev. Nenechajte si ujsť ani jednu z nich a sledujte našu stránku www.bookwormsnest.eu. Prednášky, diskusie a stretnutia, ktoré u nás usporadúvame pochádzajú od odborníkov z praxe alebo z akademickej pôdy.
 

Blog

Poskytujeme perfektnú platformu na odbornú diskusiu o kľúčových novinkách a zaujímavostiach v profilových oblastiach Vášho štúdia.
 

Zľavy na ISIC a EURO 26

Každý študent, ktorý sa preukáže platnou kartou ISIC alebo EURO26 má automaticky nárok na 10% zľavu na odborné knihy v jednej z našich predajní.


ISIC_EURO 26