Informácie pre vedcov a učiteľov

« » Ukázať viac

Odporúčaná literatúra

Vedecké a výukové materiály

Poskytujeme široké spektrum vzdelávacích a vedeckých materiálov z niekoľkých stoviek odborných vydavateľstiev z rôznych krajín sveta. Ide najmä o učebnice, monografie, referenčné príručky až po najrozsiahlejšie diela, akými sú encyklopédie. Naša aktuálna ponuka obsahuje viac než 14 000 knižných titulov, ktoré boli vyberané na základe špeciálnych odporúčaní od zástupcov vydavateľstiev alebo na základe vlastnej akvizície.
 
Odporučíme Vám tie najlepšie zdroje v záujmových oblastiach a Vy môžete posúdiť, ktoré z nich najviac vyhovujú Vašim predstavám. Pokiaľ sa vyberiete individuálnou cestou hľadania vhodných materiálov navštívte našu sekciu “Vydavateľstvá” v hlavnom menu, kde si môžete nájsť to správne vydavateľstvo, ktoré vydáva literatúru, ktorú presne potrebujete.
 
Poskytujeme prístup aj k online verziám kníh vrátane doplnkov (pokiaľ ich tituly obsahujú), avšak zatiaľ len vo forme “bundle”, ktorá je pre inštitúciu najekonomickejšia. Pokiaľ Vy objavíte zaujímavý titul a rozhodnete sa ho zakúpiť, celá Vaša inštitúcia bude mať takisto prístup k tomu istému materiálu. Takto je možné pracovať oveľa rýchlejšie a zároveň ešte plnohodnotnejšie. Spomínaný balíček niekoľkých kníh Vás vyjde cenovo výhodnejšie a umožňuje viacerým ľuďom zrealizovať svoje požiadavky, ktoré sa napokon objavia v jednej elektronickej fakultnej alebo katedrovej knižnici.
 
Poskytujeme aj zaujímavé riešenia pre vzdelávacie inštitúcie, ktoré spočívajú v tvorbe špecifických online kurzov pre Vašich študentov presne podľa Vašich predstáv. Tak môžete zatraktívniť vzdelávanie v interaktívnej podobe.
 
Momentálne pracujeme aj na platforme individuálneho predaja elektronických kníh, o ktorej Vás budeme v tejto časti neskôr informovať. Sme však stále zástancami štandardnej tlačenej knihy, ktorú môžeme pevne držať v rukách a naviac cítiť aj vôňu jej strán.
 

Profesionálny program

Pripravili sme špeciálny program šitý na mieru pre Vašu katedru, ústav alebo inštitúciu, ktorý obsahuje mnoho užitočných aktivít pre Vás a Vašich kolegov a k ničomu Vás zároveň nezaväzuje. Ide o celkom jedinečný balíček výhod a podporných informácií, ktoré Vám uľahčia cestu k tým veciam, na ktoré bežne nemáte čas a ktoré sú pri Vašej práci nesmierne dôležité. Nejde o štandardný “masovo používaný” systém výhod vo forme zbierania nejakých bodov a ich následného uplatňovania v podobe zliav a darčekov. Ak sa chcete dozvedieť, čo ten náš profesionálny program obsahuje a ako to vlastne funguje, napíšte nám na janka@malecentrum.sk alebo zavolajte na telefónne číslo 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Ako získať vzorovú učebnicu?

Uvažujete nad tým, že by ste chceli odporučiť nejakú zaujímavú učebnicu svojim študentom z produkcie jedného svetového vydavateľstva? Môžeme Vám zaobstarať vybranú učebnicu zdarma, aby ste si ju mohli prelistovať/naštudovať a použiť ju v rámci propagácie pre svojich študentov. Vaši študenti si budú môcť u nás kúpiť takúto učebnicu so špeciálnymi podmienkami.
 

Adopčné objednávky

Poskytujeme možnosť adopčnej objednávky, ktorá spočíva v hromadení objednávok od Vašich študentov na jednu konkrétnu “Vami odporúčanú” učebnicu v počte minimálne 10 kusov a vy získate 1 kus pre seba grátis vrátane doplnkov, ak ich vybraná učebnica obsahuje. Ide o štandardný systém, úspešný v každej krajine s tým, že učiteľ získa naviac prístup k zaujímavým testom, grafom, tabuľkám, obrázkom, prezentáciám, jednoducho ku všetkému, čo mu môže pomôcť zatraktívniť a vylepšiť výuku. Niektoré učebnice obsahujú aj online prístupy pre študentov v rámci študentského rozhrania. Pre akékoľvek ďalšie informácie nás kontaktujte na: janka@malecentrum.sk alebo telefonicky na 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Publikujte učebnice podľa svojich predstáv a požiadaviek

Už ste držali v rukách kvalitnú zahraničnú učebnicu, ktorú by ste mohli pokojne používať ako výukový materiál v rámci svojho predmetu presne kapitolu po kapitole? Uvažovali ste niekedy nad tým, že by bolo skvelé, keby Vaši študenti používali také učebnice, z ktorých sa učí na tých najprestížnejších univerzitách, ale radi by ste taký materiál prispôsobili svojim predstavám?
 
Ponúkame Vám jedinečnú príležitosť, ako si môžete vytvoriť originálny materiál pod hlavičkou svetového vydavateľstva bez investície množstva času. Princíp spočíva v tom, že si vyberiete (s našou pomocou) jedno vydavateľstvo, v ktorom je možné publikovať „customized tituly“ a ktoré má zároveň vyhovujúcu ponuku takých učebníc, z ktorých si môžete vyskladať tú vlastnú, šitú na mieru pre Váš predmet alebo viacero kurzov spoločne. Zvolíte si konkrétny obsah (kapitoly alebo časť kapitol) z množstva rôznych kníh od svetových autorov, dokonca môžete kombinovať prevzaté kapitoly s vlastným materiálom (to môžu byť napríklad výukové texty, príklady, články, prípadové štúdie, grafy, tabuľky a iné).
 
Predstavte si napríklad aj takú možnosť, že by Vaši študenti mali prístup aj k on-line zdrojom prostredníctvom webovej stránky alebo portálu namiesto získavania materiálov počas prednášky. Mohli by tak pracovať s digitálnou verziou po boku svojej printovej učebnice.
 
Je to efektívny spôsob aj vzhľadom na jeho finančné náklady, pretože učebnice sú spravidla lacnejšie ako bežné svetové učebnice, ale sú tlačené v čierno-bielej podobe s farebnou obálkou. Ak by ste mali záujem o farebné prevedenie, náklady sú o niečo vyššie. Cena učebnice závisí od množstva vybraného materiálu a licenčných poplatkov autorov.Neexistuje žiadne obmedzenie na rozsah strán. Môžete si vybrať dizajn obálky zo šablóny alebo navrhnúť vlastný. Na svoju obálku si môžete pridať aj logo Vašej univerzity, Vaše meno alebo akékoľvek iné informácie, napríklad názov odboru alebo predmetu. Musíte však predpokladať, že minimálny počet záujemcov bude 25 študentov. Celý proces vytvorenia takejto učebnice trvá zhruba 4-6 týždňov.
 
Okrem toho je možné publikovať aj tzv. casebooks. Pri týchto typoch sa pohybuje minimálnynáklad okolo 20 kópií.
 
Skôr ako sa rozhodnete Vám pripravíme cenovúponuku na základe stanoveného obsahu knihy a určíme plánovaný termín vydania publikácie.  
 
Pre akékoľvek ďalšie informácie nás kontaktujte na: janka@malecentrum.sk alebo telefonicky na 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Odborné prednášky

Počas roka organizujeme viaceré zaujímavé eventy, ktoré sa nesú v duchu odborných tém a popularizácie vydavateľstiev. Nenechajte si ujsť ani jednu z nich a sledujte našu stránku www.bookwormsnest.eu. Prednášky, diskusie a stretnutia, ktoré u nás usporadúvame pochádzajú od odborníkov z praxe alebo z akademickej pôdy. Pokiaľ by ste sa chceli stať Vy našim prednášateľom a chceli by ste pozvanú skupinu ľudí oboznámiť o zaujímavú problematiku, ktorej sa venujete alebo by ste chceli spropagovať svoju publikáciu, kontaktujte nás na janka@malecentrum.sk alebo 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Špecializované výstavy

Pokiaľ by ste chceli navštíviť jednu z našich špecializovaných výstav, ktoré organizujeme a nie ste si istý, či na nej nájdete to, čo hľadáte, môžete nám odporučiť zaujímavý titul, ktorý by ste si chceli fyzicky pozrieť a získate naň špeciálnu zľavu. Ak by ste mali dokonca námet na zorganizovanie výstavy v nejakom priestore alebo počas určitého podujatia, ktoré dôverne poznáte a myslíte si, že by výstava svetových noviniek bola atraktívna, napíšte nám na janka@malecentrum.sk alebo zavolajte na 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Affiliate program

Pokiaľ by ste chceli ponúkať odbornú literatúru vo vašich kruhoch, môžete sa stať členom nášho partnerského provízneho systému a získate tak províziu z predajnej ceny kníh. Bližšie informácie získate na e-mailovej adrese: janka@malecentrum.sk alebo na telefónnych číslach 02/ 642 820 49, 0903 207 443.
 

Blog

Poskytujeme perfektnú platformu na odbornú diskusiu o kľúčových novinkách a zaujímavostiach vo Vašej profilovej vedeckej oblasti.
 

Zľavy na ITIC

Každý klient, ktorý sa preukáže platnou kartou ITIC má automaticky nárok na 10% zľavu na odborné knihy v jednej z našich predajní.

ITIC